Nasze osiągnięciaNasza siedzibaStruktura organizacyjnaWspólnicyDane rejestroweJakość i bezpieczeństwo

Czy wiesz, że...

W czerwcu 2006 roku zajęliśmy II miejsce w konkursie Gepardy Biznesu. Kliknij aby zobaczyć Dyplom.

Kliknij i poszukaj

Kliknij, poszukaj, może mamy coś dla Ciebie.

więcej

Gwiazda rynku finansów i windykacji

Kilka słów na temat historii.

Wysoki poziom od początku

Kancelaria Prawna „Lexus” powstała we Wrocławiu na początku 2002 roku. Założyciele Kancelarii postawili sobie za cel stworzenie firmy, która będzie przygotowana przede wszystkim do obsługi największych instytucji finansowych. Konsekwentna realizacja tego celu pozwoliła w krótkim czasie zbudować zgrany zespół specjalistów, pracujących w wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, których wymagały przepisy obsługiwanych banków. W ciągu zaledwie jednego roku debiutująca na rynku Kancelaria nawiązała wyrównaną walkę z potentatami na rynku i wraz z pozytywnymi wynikami finansowymi zyskała opinię jednej z najlepszych Kancelarii zajmujących się odzyskiwaniem należności w Polsce.

Certyfikat ISO potwierdza jakość

Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom prestiżowych Klientów, już w pierwszym roku działalności, Kancelaria rozpoczęła wdrażanie Systemu Zarządzania Jakością ISO. Proces ten zakończył się audytem certyfikacyjnym przeprowadzonym przez najbardziej renomowaną firmę certyfikacyjną na świecie – DEKRA ITS. Pozytywny wynik audytu został ogłoszony w  sierpniu 2003 r. Tym samym Kancelaria Prawna „Lexus” stała się jedną z pierwszych kancelarii w Polsce, która wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001-2000 w zakresie: „Obsługa Prawno-Finansowa w Zakresie Zarządzania Wierzytelnościami i Windykacji Należności”.
W kolejnych latach, zgodnie z filozofią ISO wdrożony system był konsekwentnie modernizowany i przystosowywany do zmieniających się warunków rynkowych. We wrześniu 2006 r. DEKRA ITS przeprowadziła kolejny audyt, który zakończył się z wynikiem pozytywnym. Kancelaria otrzymała Certyfikat ISO na kolejne trzy lata.

We wrześniu  2009 roku Kancelaria Prawna „LEXUS”  przeszła pozytywnie recertyfikację wg nowej normy ISO 9001:2008. Proces ten przeprowadziła nowa jednostka certyfikująca, tj. PIHZ Certyfikacja. Po raz trzeci otrzymaliśmy Certyfikat ISO.

Pomyślnie zakończył się również Audit I i II Nadzoru w latach 2010 i 2011.

18-19.09.2012r. w Kancelarii Prawnej Lexus odbył się Audit  ponownej certyfikacji. Kryterium auditu były: norma ISO 9001:2008 oraz dokumentacja systemowa Kancelarii.

W wyniku auditu stwierdzono, że system zarządzania jakością funkcjonujący w Kancelarii spełnia wymagania normy ISO 9001:2008 w związku z czym jednostka PIHZ Certyfikacja przyznała nam Certyfikat na kolejne 3 lata.

Pozytywne opinie największych Klientów oraz firm z sektora MŚP

Możemy z dumą powiedzieć, że Kancelaria Prawna "LEXUS" według opinii obsługiwanych Klientów lokuje się na pierwszym miejscu wśród firm windykacyjnych, pod względem osiąganej skuteczności i profesjonalizmu podejmowanych działań. Wysoka jakość obsługi, wykorzystanie najnowszych technologii oraz skuteczność w działaniu sprawiły, że wszystkie zawarte przez Kancelarię umowy z bankami są umowami obowiązującymi. Przy czym do grona aktualnych Klientów należy sześć banków z pierwszej dziesiątki największych banków w Polsce (wg Gazety Bankowej), w tym dwa z pierwszej trójki.